Lauvmutīšu audzēšana – unikāli un produktīvi grieztie ziedi jūsu dārzam - therapyofflowers.com

Lauvmutīšu audzēšana – unikāli un produktīvi grieztie ziedi jūsu dārzam

Mums kā ziedu audzētājiem ir svarīgi audzēt ziedus, kas ne tikai izskatās pievilcīgi un ir pieprasīti, bet sniedz arī stabilu ražu, kad nepieciešams un ir produktīvi. Lauvmutītes ir ideāls grieztais zieds šim līdzsvaram. Tās nodrošina ne tikai estētisku vērtību, bet arī ir ļoti produktīvs zieds, kad nepieciešams aizpildīt sezonālos pušķus vai vienkārši vajadzīgi ziedi. Priekš mums lauvmutītes ir unikāls grieztais zieds.

 

 

Lauvmutīšu audzēšana ir gudrs ieguldījums katram, kas domā izveidot nelielu griezto ziedu dārziņu, jo tās ne tikai izskatās lieliski, bet arī ir viegli kopjamas, ja zini galvenos audzēšanas principus.

Izvēlieties īstās lauvmutītes šķirnes

Lauvmutītes tiek iedalītas četrās grupās, pamatojoties uz gaismas intensitāti, temperatūru un dienas garumu, kas nepieciešams to augšanai un ziedēšanai. Šis sadalījums sākotnēji tika izstrādāts siltumnīcu ražošanai, taču ar atbilstošu plānošanu tās labi aug arī ārā. Katra grupa ir pielāgota noteiktiem sezonas apstākļiem:

  • 1. grupa: Šķirnes, piemēram, Chantilly, Legend, Maryland, kas paredzētas augšanai aukstos apstākļos un īsās dienās, piemērotas ziedēšanai vēlā ziemā vai agrā pavasarī.
  • 2. grupa: Avignon, Animation, Costa, Overture, Maryland – šīs šķirnes aug nedaudz siltākos apstākļos un garākās dienās, piemērotas agrām pavasara un vēlā pavasara stādījumiem.
  • 3. grupa: Monaco, Potomac, Opus, Madame Butterfly – vidējas dienas garuma šķirnes, kas ziedēs pavasarī un agrā vasarā.
  • 4. grupa: Opus, Rocket, Madame Butterfly, Potomac – šķirnes, kas piemērotas augšanai vasarā, kad dienas ir garākas un temperatūra augstāka.

Izvēloties šķirnes no dažādām grupām, iespējams nodrošināt nepārtrauktu lauvmutīšu ziedēšanu visu sezonu.

 

 

SVARĪGI ATCERĒTIES: Lauvmutītes iedala 1. un 2. grupā, kas ideāli zied pavasarī, kad temperatūra ir vēsāka un dienas īsākas ar maigāku gaismu. Tikmēr 3. un 4. grupas šķirnes vislabāk attīstās karstajās vasaras dienās, kad gaisma ir spilgta un dienas ir garas.

 

Lauvmutītes Legend Light Pink

Agrajai ziedēšanai mēs parasti izvēlamies audzēt 1. un 2. grupas lauvmutītes, galvenokārt Legend un Costa šķirnes. Pavasarī šie ziedi ir kupli un bagātīgi, taču ap jūnija sākumu ziedi kļūst mazāki un vairs neattīstās tik labi kā pavasarī. Parasti mēs beidzam audzēt šīs šķirnes pavasara beigās.

Lauvmutītes Costa Apricot

Savukārt, vasaras mēnešos mēs audzējam Madame Butterfly, Potomac (var audzēt arī Rocket, Monaco) šķirnes, kuras nodrošina ziedus visu vasaru. Šīs šķirnes ražo ziedus regulāri, dažreiz pat līdz desmit kātiem no viena auga vienlaikus. To stabilā ziedēšana un izcila veiktspēja karstumā ļauj mums paļauties uz tām, kad citi ziedi zied lēnāk.

Lauvmutīšu sēklas: Investīcija, kas atmaksājas

Lauvmutīšu sēklas, kas domātas griezto ziedu ieguvei, parasti ir dārgākas nekā tās, kas domātas stādīšanai vai dekoratīviem nolūkiem. Tomēr to izcila kvalitāte un augstā dīgtspēja padara tās par izdevīgu ieguldījumu. Šīs sēklas ir patiesi vērtīgas, un to cena ir pilnībā pamatota.

 

 

Plāno iepriekš!

Lauvmutītes prasa ilgu audzēšanas laiku, vidēji tas ir 100-120 dienas no sēšanas līdz ziedēšanai. Tāpēc šie ziedi ir jāplāno agrāk, lai nodrošinātu ziedus svarīgām norisēm, piemēram, kāzām. 

Lai gan 1. grupas lauvmutīšu šķirnēm, piemēram, Chantilly, no sēšanas līdz ziedēšanai ir nepieciešamas tikai 100 dienas. Tas var šķist nedaudz, bet objektīvi padomājot, tas ir vairāk nekā trīs mēneši.

    3. un 4. grupas lauvmutītēm, savukārt ir nepieciešamas 120 dienas, kas ir viena trešdaļa no gada. 

      Tāpēc, ja vēlies iegūt lauvmutītes precīzi noteiktā laikā, tās ir jāstāda agrāk nekā citas ziedu šķirnes.

       

      Lauvmutīšu sēšana

      Lauvmutīšu sēklas ir ļoti mazas un melnas, un to sēšana patiešām var būt liels izaicinājums, taču vēlāk tās ir ļoti viegli audzējamas.

       

       

      Mēs sējam lau­v­mutīšu sēklas 288 šūnu kasetēs, rūpīgi ievietojot katrā šūnā 1-2 sēklas. Lai atvieglotu sēklu pārvietošanu uz vēlamajām vietām, izmantojam mitru zobu bakstāmo. Atceries, ka sēklām ir nepieciešama gaisma, lai tās varētu sadīgt, tāpēc nevajag tās apbērt ar augsni vai vermikulītu. Sēklas parasti sāk dīgt jau pēc dažām dienām.

       

      Lauvmutīšu dīgtspēja

      Lauvmutītes dod priekšroku siltai videi (apmēram 21°C) un gaismai. Sēklas sāk dīgt aptuveni 4-7 dienu laikā, pēc tam tās jānovieto uz gaismas avota vai zem jaudīgām augu lampām, lai novērstu augu izstīdzēšanu.

       

      Lauvmutītes var audzēt gan siltumā, gan vēsākā vidē – siltumā tās augs nedaudz ātrāk, taču pastāv risks, ka tās var ātrāk izžūt, tāpēc jārīkojas piesardzīgi.

      Ja sēklas audzē tīrā vidē, problēmām ar puvi vai citu patoloģiju nevajadzētu rasties, tomēr ir svarīgi saglabāt augstu mitrumu, lai sēklas veiksmīgi sadīgtu. Mēs virs katras kasetes parasti uzliekam caurspīdīgu plastmasas vāku, lai nodrošinātu optimālus apstākļus un ļautu sēklām viegli iznākt no sēklu kapsulas. Ja augsne ir pārāk sausa, sēkliņa var iestrēgt un neizdīgt.

       

      Lauvmutīšu audzēšana: Aprūpe pēc sēklu izdīgšanas

      Audzēt lauvmutītes, nav lielu problēmu. Pirmajās nedeļās mēs nekādu papildus mēslojumu nedodam, to mēs sākam lietot, kad augam parādās pirmās īstās patiesās lapas. Svarīgi ir atcerēties, ka augu kasetes vai mini augsnes blokus (ja sēklas tiek sētas augsnes kubos) vienmēr jālaista no apakšas. Laistīšanai parasti mēs pievienojam VITO – 1, kas ir paredzēts tieši šim augšanas posmam.

       

      Lauvmutīšu stādīšana: kā pareizi pārstādīt mazos stādus

      Lauvmutītes var izstādīt relatīvi vēsākos laika apstākļos — tām patīk ilgstoša, vēsa vide, tieši šajā laikā lauvmutītes izveido sav sakņu struktūru pirms augšējo daļu izaugšanas, un tas dod prieksroku, ka tev būs  lielāki, augstāki un skaistāki ziedi.

       

      Lauvmutītes var pārstādīt pastāvīgā vietā, pat ja tās ir diezgan mazas. Mini augsnes blokos vai 288 šūnu kasetēs tās parasti attīsta pietiekami spēcīgu sakņu struktūru, lai veiksmīgi izturētu pārstādīšanu.

       

      Svarīgi atcerēties, ka lauvmutītēm, kuras audzējat priekš grieztajiem ziediem, ir jānodrošina ziedu tīkls, kas atbalsta augus un ļauj tiem augt taisni, novēršot to liekšanos vai nogāšanos. Šāda veida atbalsts ir īpaši svarīgs, lai saglabātu ziedu kvalitāti un estētiku, kā arī lai atvieglotu ražas novākšanu. Nodrošinot pietiekamu atbalstu, jūs veicināsiet veselīgu augu attīstību un iegūsiet skaistus, stabilus ziedus pušķiem.

       

       

      Lauvmutīšu novākšana: padomi un paņēmieni

      Pēc pārstādīšanas tās parsti sāk kļūt lielākas un kuplākas, pēc tam lauvmutītes sāk augt vertikāli, veidojot vienu spēcīgu zieda kātu. Mēs parasti gaidam šo lielo centrālo ziedu, bet jūs varat arī negaidīt, līdz tas izveidosies, Jūs to variet ari nogalotņot, lai iegūtu vairākus mazākus, bet tomēr ļoti skaistus sānu ziedus.

       

      Katrā gadījumā, kad novācat lauvmutītes, noteikti grieziet tās pēc iespējas zemāk, pie pašas pamatnes. Ja griezīsiet ziedu pusceļā, rezultātā iegūsiet dīvainu, sazarotu kātu ar vairākiem īsiem ziedkātiem augšpusē. Tāpēc, griežot līdz auga pamatnei, jūs veicināsiet skaistu un garu sānu ziedkātu attīstību. Tas var šķist neparasti, taču ticiet, tas patiešām darbojas. Nākamajai lauvmutīšu ražai būs garāki ziedkāti, bet ziedi nebūs tik lieli kā centrālajam, pirmajam ziedam.

      Lauvmutītes iesakam griezt, kad to apakšējie ziedi ir ⅓ līdz ½ atvērušies, bet augšējie ziedi vēl ir pumpuros.

       

      Pēc ziedu nogriešanas tos jāieliek vēsā ūdenī un jāļauj atpūsties tumšā un vēsā vietā. Īpaši svarīgi ir novietot ziedus taisni, jo tie ir geotropiski. Ja ziedi tiek novietoti slīpi uz spaiņa, tie sāks veidot izliekumu uz augšu. Nogrieztos ziedus var ietīt papīrā un turēt vertikāli ūdens spainī.

       


      Back to blog

      Leave a comment